Які є види МРТ?

Відкрита МРТ
Магнітно-резонансна томографія — безпечний та інформативний метод обстеження різних органів і систем. Має мінімум протипоказань, дозволений вагітним і дітям першого року життя.
Обстеження призначає лікар. Тільки він може визначити, який тип МРТ потрібен пацієнту. Про класифікацію томографів, види обстеження розповідають рентгенологи діагностичного центру "М-плюс".

Відкритий і закритий томограф

Відкрита та закрита МРТ
Боязнь замкнутого простору — це протипоказання до проведення МРТ. Повідомте про свій стан рентгенолога, він вибере потрібний тип апарату.
Класифікація за видом обладнання:
  • Закритий МРТ — під час обстеження пацієнт перебуває в трубі томографа. У нього висока роздільна здатність, швидкість і сила магнітного поля.
  • Відкритий МРТ — роздільна здатність нижча, ніж у закритого апарату. Але він дає змогу провести обстеження у пацієнтів із клаустрофобією, проводити за необхідності додаткові процедури.

Види МРТ за обстежуваними органами

Томографія всього тіла — дорога і довга за часом процедура. У переважній більшості випадків вона не потрібна пацієнту.
Вид МРТ за досліджуваним органом:
  • головного мозку;
  • певного відділу хребта;
  • МРТ органів очеревини;
  • обстеження м'яких тканин.
Тому МРТ повинен призначати лікар. Це дасть змогу провести якісне обстеження в короткі терміни, без відчутного фінансового збитку для пацієнта.

Застосування контрастної речовини

За принципом використання контрастної речовини виділяють МРТ з контрастом і без нього. У першому випадку, по суті, проводиться 2 серії знімків. Перша - без контрасту, друга – після введення препаратів йоду (в деяких випадках гадолінію).
МРТ з контрастом показано для більш детальної візуалізації пухлин, судинних змін. Його, як правило, застосовують в онкологічній практиці. Воно точно не потрібне в разі гриж і протрузій, травм суглобів, під час діагностики інсультів.
Звертаємо увагу! Вид МРТ — з контрастом чи без, визначає лікар, а не рентгенолог або рентген-лаборант. Таке обстеження проводиться тільки за попереднім записом, після аналізу крові на креатинін і строго натщесерце.

МРТ за силою магнітного поля

Апарати МРТ класифікуються за силою магнітного поля, яка вимірюється в Теслах (Т). У медичній практиці застосовуються 4 види обладнання.
Звертаємо увагу! Якщо у вас в анамнезі немає онкологічного захворювання, то не потрібно відразу записуватися на надвисокопольний апарат МРТ. У переважній більшості випадків для встановлення діагнозу достатньо 1.5 Т.

Інші види МРТ

Основний плюс магнітно-резонансної томографії — безпека, процедуру можна проводити неодноразово. Потенціал технології дав змогу розробити різні методики обстеження пацієнта.

МРТ-ангіографія

МРТ-ангіографія (МРА) — метод візуалізації кровоносних судин за допомогою магнітно-резонансної томографії. Застосовується для діагностики:
  • аневризми;
  • стенозу судин;
  • тромбів;
  • аномалій розвитку судин;
  • пухлин із судинним компонентом;
  • ділянок ішемії в головному мозку.
Плюси: неінвазивна процедура на відміну від класичної ангіографії, висока точність, у переважній більшості випадків не потрібен контраст.

Функціональна МРТ

ФМРТ використовується для оцінки активності мозку в реальному часі. На відміну від звичайної томографії, яка показує структуру тканин, ФМРТ відображає, які ділянки мозку є активними в даний момент. Коли певна зона мозку активується (під час руху, сприйняття звуків), вона отримує більше кисню, і апарат фіксує цю зміну.
Застосовується в нейрохірургії для виявлення рухового, мовного центру під час підготовки до операцій. Дає змогу діагностувати епілепсії, шизофренії, депресії, хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Під час процедури пацієнт відповідає на запитання рентгенолога, виконує прості дії. Лікар фіксує активність ділянок мозку.

Дифузійна МРТ

Заснована на особливостях руху води в тканинах. Застосовується переважно в неврології та онкології. Дає змогу виявити патології на ранніх стадіях, за яких звичайний апарат ще не може їх зафіксувати, в онкології - лімфатичні метастази. Може застосовуватися в неонатології для оцінки ушкодження мозку в новонароджених із гіпоксією, з пологовою травмою і крововиливами.

ПЕТ/МРТ

ПЕТ/МРТ – рідкісний вид обстеження, оскільки пацієнтам, як правило, призначають ПЕТ/КТ. Він поєднує в собі позитронно-емісійну томографію і магнітно-резонансну томографію.
Під час процедури пацієнту вводять радіоактивну речовину. Сканер одночасно реєструє ПЕТ-сигнал (області з підвищеним метаболізмом) і МРТ-зображення (структури м'яких тканин, судин). Комп'ютер поєднує дані в один високоточний знімок.
Основний плюс, крім високої точності, – це менша доза радіоактивного контрасту, який вводять пацієнту. Обстеження можна доповнити функціональною МРТ, дифузією, ангіографією. Мінусом є висока вартість процедури, обмеженість, оскільки подібні апарати встановлені тільки у великих онкоцентрах.

Де пройти МРТ у Києві

Відділення нашого діагностичного центру розташовані за адресами:
  • Лук'янівське - вул. Багговутська, 1;
  • Печерське - вул. Шовковична, 39/1;
  • Оболонське - вул. Ю. Кондратюка, 8.
Обстеження проводяться за попереднім записом. Якщо ситуація ургентна, то повідомте про це адміністратора. Він постарається знайти "вікно" найближчим часом.
Не варто гадати – який вид МРТ мені потрібен. Процедуру призначає лікар, він має обрати правильний метод обстеження.
Записатися на МРТ у Києві можна, зателефонувавши за номером, або залишивши заявку на сайті компанії "М-плюс". Наші адміністратори зв'яжуться з вами в найкоротші терміни і запропонують оптимально зручний для Вас час відвідування.

Часті запитання

Статті блогу

Ліцензія МОЗ України Серія АЕ №459103 від 10 липня 2014 р.
Політика конфіденційності
2025 «М-плюс» Всі права захищені
Веб-розробка IPOINT DESIGN