Як швидко вивести контрастну речовину після томографії?

МРТ з контрастом
КТ, МРТ, ПЕТ (КТ або МРТ) - це методи обстеження, які дають змогу швидко і неінвазивно виявити пухлини, запальні процеси, порушення кровотоку в різних органах і системах. Найчастіше для отримання максимально чіткої картини пацієнту вводять контрастні речовини. Що це таке, чи небезпечні вони, як їх швидко вивести з організму розповідають рентгенологи діагностичного центру "М-плюс".

Що таке контраст і для чого він потрібен

Контраст – це речовина, яка використовується в діагностиці (КТ, МРТ, рентгені та інших дослідженнях) і дає змогу поліпшити видимість внутрішніх структур організму на знімках. Навіщо він потрібен:
  • виявити пухлини і метастази;
  • оцінити стан судин;
  • виявити запалення, кісти, свищі;
  • уточнити межі органів, їхні анатомічні особливості.
Контрастну речовину розносять із потоком крові. Завдяки посиленому кровообігу в пухлинах, інших патологічних вогнищах "барвник" накопичується швидше і у великих кількостях, ніж у здорових тканинах. Таким чином, вони ніби "підсвічуються" і лікар швидше встановить правильний діагноз.

Як правило, контрастна речовина — це препарати йоду, в деяких випадках застосовуються засоби на основі гадолінію. Активні компоненти не вступають у взаємодію з кров'ю, тканинами і практично повністю виводяться з організму.
Звертаємо увагу: дослідження з контрастом проводять тільки за призначенням лікаря і з попередньою підготовкою. Якщо на звичайне КТ або МРТ можна потрапити за власною ініціативою, то для застосування контрасту мають бути вагомі підстави. Провести такі дослідження без призначення лікаря неможливо.

Як вводиться контрастна речовина

Контрастну речовину можна вводити різними способами — залежно від виду дослідження, зони обстеження і цілей діагностики.
Метод введення препарату залежить від передбачуваного діагнозу, ураженого органу. Під час запису пацієнта пацієнт отримує інструкції з підготовки до обстеження, інформацію про те, як буде вводитися контрастна речовина.

Як вивести контраст з організму

Активні речовини контрасту не взаємодіють із тканинами і виводяться з організму в незміненому вигляді протягом нетривалого часу.

Як прискорити виведення контрасту

Завдання пацієнта: підтримувати нормальну роботу нирок, стежити за своїм станом протягом доби після процедури. Рекомендації рентгенологів діагностичного центру "М-плюс":
Пийте більше води
2-2,5 літра на день — якщо немає протипоказань (наприклад, серцева або ниркова недостатність).
Слідкуйте за сечовипусканням
протягом перших годин після дослідження ви частіше ходитимете в туалет. Сеча може бути злегка забарвленою. Це нормально, все минає самостійно.
Легке харчування
виключіть смажені та важкі страви. В іншому все на ваш розсуд.
Прогулянка або легки вправи
Прогулка на свіжому повітрі або легка фізична активність активізує кровообіг і роботу нирок. Але не потрібно в день обстеження відвідувати спортзал, здійснювати трудові подвиги, трава на городі та жуки на картоплі — почекають.
Контроль при захворюваннях нирок
якщо ви приймаєте будь-які препарати, то повідомте про це лікаря і рентгенолога. У деяких випадках проводять аналізи крові та сечі, зокрема на креатинін. У цьому випадку лікар може призначити крапельницю для виведення контрастної речовини.

Що заборонено робити

Не приймайте сечогінні препарати без призначення лікаря, ниркам не потрібне додаткове навантаження. Не обмежуйте рідину, якщо лікар не дав спеціальних вказівок. Не приймайте проносні засоби після перорального прийому контрасту. Усе вийде природним шляхом.

Де пройти МРТ або КТ з контрастом

Пройти обстеження з контрастом можна в одному з відділень діагностичного центру "М-плюс". Вони розташовані за адресами:
  • Лук'янівське - вул. Багговутська, 1;
  • Печерське - вул. Шовковична 39/1;
  • Оболонське - вул. Ю. Кондратюка, 8 (тільки МРТ, апарат для КТ не встановлено).
КТ, МРТ з контрастом проводиться тільки за призначенням лікаря. Перед обстеженням – обов'язково аналіз крові на креатинін. Запис на КТ або МРТ проводиться за номерами телефонів, представленими на сайті, у формі зворотного зв'язку.
Записатися на МРТ чи КТ у Києві можна, зателефонувавши за номером, або залишивши заявку на сайті компанії "М-плюс". Наші адміністратори зв'яжуться з вами в найкоротші терміни і запропонують оптимально зручний для Вас час відвідування.

Часті запитання

Статті блогу

Ліцензія МОЗ України Серія АЕ №459103 від 10 липня 2014 р.
Політика конфіденційності
2025 «М-плюс» Всі права захищені
Веб-розробка IPOINT DESIGN